Elegantní Sport

Kroati proti Španělsku: Největší zápas na Euru 2020, který šokoval svět

Zápas mezi Chorvatskem a Španělskem v rámci 2020 UEFA Euro se stal jedním z nejvíce šokujících a epických utkání, jaké evropský fotbal kdy zažil. Když se oba týmy postavily proti sobě ve vyřazovací fázi, očekával se vysoce kvalitní a napínavý duel. Španělsko, tým s bohatou historií a plný technických hráčů, bylo považováno za jednoho z hlavních favoritů na titul. Na druhé straně stála Chorvatská reprezentace, která měla za sebou brilantní výkon na mistrovství světa 2018, kde se dostala až do finále, a jejíž ambice na Euru byly vysoké.

Tento zápas, který se odehrál v červnu 2021, však překonal všechna očekávání a přinesl drama, které fotbaloví fanoušci na dlouho nezapomenou. Když zápas skončil výsledkem 5:3 ve prospěch Chorvatska po prodloužení, bylo to nejen překvapení, ale i fotbalová pohádka, která ukázala sílu odhodlání a týmového ducha. Chorvatsko, které ve chvílích zápasu čelilo těžkým chvílím, nakonec dokázalo zvrátit výsledek a postoupit do další fáze turnaje.

Tento historický moment, kdy Chorvatsko nejenže vrátilo zápas na svou stranu, ale také triumfovalo v prodloužení, se stal symbolem nezdolného ducha a bojovnosti. Pro fanoušky obou zemí byl tento zápas vzrušující horskou dráhou plnou emocí a okamžiků, které se zapisují do historie evropského fotbalu. V následujících odstavcích se podíváme na klíčové momenty tohoto úžasného střetnutí a na to, jak se tento zápas stal legendou, která šokovala celý svět.

1. Pozadí zápasu: Očekávání před klíčovým utkáním

Zápas mezi Chorvatskem a Španělskem v rámci 2020 UEFA Euro byl bezpochyby jedním z nejvíce očekávaných zápasů vyřazovací fáze turnaje. Oba týmy měly na svém kontě bohatou historii, včetně vítězství v předchozích evropských šampionátech a silných výkonech na mezinárodní scéně. Tento souboj sliboval napínavý fotbal, plný taktiky, techniky a nečekaných zvratů.

Španělsko: Favorit turnaje

Před zápasem se Španělsko považovalo za jednoho z hlavních favoritů na vítězství v turnaji. Tým, vedený trenérem Luisem Enriquem, měl k dispozici řadu talentovaných hráčů, kteří byli schopni dominovat na evropské úrovni. Sergio Busquets, Gerard Piqué, Álvaro Morata a mladíci jako Pedri nebo Ferran Torres tvořili základní kádr, který měl silnou ofenzivní sílu a schopnost ovládnout hru v prostřední části hřiště.

Španělé měli za sebou slušné výsledky v základní skupině, kde se postupně vypořádali s konkurencí, ale stále zůstávali pod drobnohledem fanoušků i expertů, kteří od nich očekávali více. Po remíze 0:0 proti Švédsku, která je trochu zklamala, se Španělsko rozjelo ve druhém zápase, kdy vygumovalo Slovensko výsledkem 5:0. V posledním zápase skupiny pak šokovali Polsko, když otočili zápas a postoupili do vyřazovací fáze.

Vzhledem k těmto výsledkům bylo jasné, že Španělsko je stále týmem s obrovským potenciálem, který mohl ve vyřazovací fázi pokračovat až k vítězství. Ale i přesto nebylo jejich vystoupení bez problémů, a některé zápasy ukázaly, že jejich hra občas postrádá konkrétní zakončení a spolehlivost v obraně.

Chorvatsko: Brilantní výkon na MS 2018 a silné ambice

Na druhé straně stála Chorvatská reprezentace, která se po neuvěřitelném výstupu na Mistrovství světa 2018, kde získala stříbrnou medaili, cítila silně motivovaná. Chorvati pod vedením trenéra Zlatka Daliće byli považováni za tým, který má vše potřebné k tomu, aby opět udělal výrazný krok na mezinárodní scéně. Klíčovými hráči v kádru byli Luka Modrić, Ivan Rakitić, Marcelo Brozović a Ivan Perišić, kteří byli schopní se postavit jakémukoli soupeři.

Na Euru 2020 měl tým velká očekávání, přestože měl za sebou náročnou kvalifikaci a určitý výkyv v výkonech v přípravných zápasech. V základní skupině se Chorvatsko nacházelo v těžké konkurenci, ale nakonec se mu podařilo postoupit, když v posledním zápase porazili Skotsko 3:1, po předchozích remízách s Čechy a Anglií.

Vzhledem k jejich silné výkonnosti a zkušenostem z předchozích turnajů se od Chorvatska očekávalo, že dokáže konkurovat nejlepším týmům na turnaji a v případě dobrého výkonu ve vyřazovacích fázích se může dostat daleko. Fanoušci byli přesvědčeni, že zkušenosti z MS 2018 budou v tomto zápase klíčové, a že jejich tým má vše, co je potřeba k překvapení na Euru 2020.

Vzájemná historie a napětí před zápasem

Když se Chorvatsko a Španělsko postavily proti sobě na mistrovství Evropy 2020, šlo o další kapitolu jejich vzájemných soubojů na mezinárodní scéně. Obě země se potkaly několikrát na významných turnajích, včetně mistrovství světa a Evropy. Ačkoli Španělsko bylo favoritem, vzájemné zápasy obou týmů ukázaly, že Chorvatsko dokáže v těchto klíčových chvílích překvapit.

Tlak na obě reprezentace byl velký, protože porážka znamenala konec turnaje. Zatímco Španělsko mělo zkušenost s vítězstvím na Euru a světových šampionátech, Chorvatsko bylo v tomto zápase odhodlané ukázat, že i po historickém úspěchu na MS 2018 má sílu porazit jednoho z největších evropských gigantů.

Obě reprezentace vstupovaly do tohoto klíčového utkání s velkými ambicemi, ale také s vědomím, že to bude zápas, který může znamenat pro jednoho z nich konec snu o vítězství na Euru 2020.

3. Druhý poločas: Chorvatský návrat a neuvěřitelný obrat

Po první půli, která skončila 1:0 ve prospěch Španělska, to vypadalo, že se Chorvatsko bude muset obejít bez naděje na postup. Španělé dominovali v poli, předváděli precizní kombinace a během několika minut měli několik šancí, které mohly zápas rozhodnout. Chorvatský tým sice v první polovině zápasu ukázal náznaky dobré organizace, ale nedařilo se jim překonat španělskou obranu a v samotném závěru poločasu španělský brankář Unai Simón čelil pouze několika střelám z dálky.

Nicméně druhý poločas přinesl úplnou změnu. Chorvatsko vystoupilo na hřiště s výrazně vyšší intenzitou a od začátku druhé části zápasu bylo jasné, že nehodlá zápas vzdát bez boje.

Nástup Chorvatska: Zlepšená agresivita a kontrola tempa

Chorvatský trenér Zlatko Dalić zřejmě učinil několik klíčových změn v taktice. Chorvatský tým začal být agresivnější, více napadal a zvýšil svou kontrolu nad středem hřiště. Španělé, kteří byli v první půli silně dominantní, začali mít problémy udržet tempo hry. Chorvati neustále pressovali a hledali slabiny v španělské obraně, která najednou začala dělat chyby.

Kolem 50. minuty zápasu přišel zásadní okamžik, který změnil dynamiku celého utkání. Ivan Perišić, jedna z největších hvězd chorvatské reprezentace, měl velkou šanci na vyrovnání. Po rychlé kombinaci v útočné třetině se dostal k odraženému balónu, ale jeho střela skončila těsně nad břevnem. I přesto tento okamžik naznačil, že Chorvatsko je na správné cestě.

Zlomový moment: Gól Ivana Perišiće

A pak to přišlo. Ivan Perišić ve 55. minutě zápasu odpověděl na španělskou dominanci tím, že vstřelil jeden z nejkrásnějších gólů celého turnaje. Po skvostné individuální akci, kdy si poradil se dvěma obránci, se dostal do vápna a střelou na zadní tyč přehodil španělského brankáře Unai Simóna. Byla to nádherná střela, která nejen že vyrovnala skóre na 1:1, ale také povzbudila chorvatské hráče, kteří se hned od té chvíle začali cítit mnohem silněji.

Tento gól dal Chorvatům tolik potřebnou sebedůvěru a vnesl do jejich hry nový impulz. Chorvatská reprezentace, která byla na začátku druhé půle pod tlakem, se rázem přeměnila v tým, který dominoval a neustále hrozil. Španělé se ocitli pod tlakem a začali dělat chyby, které by je na turnaji proti jiným týmům stály mnoho.

Chorvatská kontrola a tlak na španělskou obranu

Chorvatsko pokračovalo ve své ofenzivní hře a v 71. minutě mohlo jít dokonce do vedení. Luka Modrić, známý svým brilantním přehledem a přihrávkami, se chopil kličkování ve středu hřiště a vyslal nádherný pas na Andreja Kramariće, který běžel na brankáře. Kramarićova střela ale skončila těsně vedle pravé tyče, což znamenalo, že Chorvatsko zůstalo jen krok od převzetí vedení.

Zatímco Španělé byli nervózní a častěji ztráceli míče, Chorvati pokračovali ve své aktivitě. Marcelo Brozović a Luka Modrić převzali kontrolu nad středem hřiště a umožnili svému týmu přecházet do rychlých protiútoků. Španělé se začali dostávat pod silný tlak a jejich obranné řady čím dál tím více ztrácely kompaktnost.

Drama s poslední minutou před prodloužením

Když už se zdálo, že zápas míří k remíze a prodloužení, přišel další nezapomenutelný moment. V 85. minutě, po rohovém kopu, Španělé skórovali a vypadalo to, že se chorvatský sen o postupu zhroutil. Gól však byl rozhodčím po konzultaci s VAR zrušen kvůli ofsajdu. To byla pro Chorvatsko ohromná úleva a nakonec se zápas dostal až do prodloužení.

Chorvatský tým ukázal v těchto chvílích obrovskou psychickou odolnost. Přes všechny těžkosti, které ve druhé půli zápasu přišly, dokázali udržet koncentraci, vyrovnat skóre a vnutit Španělům jejich vlastní rytmus hry. Tento zvrat v druhém poločase ukázal, že tým pod taktovkou Zlatka Daliće má nejen fotbalové dovednosti, ale i nezdolného ducha, který byl klíčovým faktorem pro zbytek zápasu.

Byl to neuvěřitelný obrat, který ukázal, že v evropském fotbale nikdy není nic ztraceno, dokud poslední hvizd nezazní.

4. Prodloužení: Drama, které šokovalo svět

Po vyrovnání skóre na 1:1 v posledních minutách druhého poločasu se zápas mezi Chorvatskem a Španělskem dostal do prodloužení, což slibovalo ještě více drama. Tento moment se stal jedním z nejvíce vzrušujících v historii evropských šampionátů. Když obě mužstva přistoupila k prodloužení, všichni věděli, že toto je okamžik, kdy se rozhodne o osudu zápasu – kdo zůstane v turnaji a kdo se s Eurem rozloučí.

Pro Chorvatsko bylo prodloužení příležitostí ukázat nejen svou techniku, ale i neuvěřitelnou vytrvalost a mentální sílu. Hráči v dresy Chorvatsko se soustředili na to, aby přenesli svou energii z fantastického návratu v základní hrací době na rozhodující momenty, které by je dostaly do čtvrtfinále.

První polovina prodloužení: Španělé v útlumu, Chorvatsko v tlaku

Od začátku prodloužení bylo jasné, že Španělsko bylo psychologicky na hraně. Navzdory tomu, že začali mít balón více pod kontrolou, byli viditelně nervózní, přičemž jejich hráči, jako Sergio Busquets nebo Gerard Piqué, začali dělat neobvyklé chyby, které normálně nevidíme. Chorvati se naopak cítili, jako by se jim vrátila nová naděje. Dali do toho všechno, hráli s odhodláním a silnou vůlí.

Klíčovým momentem byla v 98. minutě nádherná individuální akce Ivana Perišiće, který si vyměnil míč s Lukou Modrićem a snažil se střelit na branku. Perišićova střela však skončila těsně vedle. Tato situace ukázala, že Chorvati i v prodloužení neztrácejí svůj tlak a zůstávají nebezpeční. Ve chvíli, kdy se zdálo, že se zápas blíží k penaltovému rozstřelu, přišla další změna, která šokovala všechny přítomné na stadionu i před obrazovkami.

Druhá polovina prodloužení: Zlatý gól a konečný zvrat

V 110. minutě, když zápas již vstupoval do poslední části prodloužení, přišel rozhodující moment, který pro změnu změnil vše ve prospěch Chorvatska. Mario Pašalić se ve skvělé pozici dostal k balónu po nádherné přihrávce od Luky Modriće, a jeho střela skončila přesně v síti. Španělský brankář Unai Simón neměl šanci, a Chorvatsko se rázem dostalo do vedení 2:1.

Tento gól byl nejen technicky brilantní, ale i psychologicky zásadní. Chorvati ve chvíli, kdy už to vypadalo, že se zápas dostane k penaltám, ukázali svou vytrvalost a schopnost využít každou příležitost k rozhodujícímu momentu. Po gólu Pašaliće na sebe nenechal čekat ani druhý šokující moment. Španělé byli zjevně otřeseni a ztráceli svou obvyklou kontrolu.

Španělské pokusy o vyrovnání: Všechno nebo nic

Jak šlo o poslední minuty prodloužení, Španělé se snažili o poslední nápor. Álvaro Morata a Ferran Torres se pokusili několikrát ohrozit bránu Chorvatska, ale obrana pod vedením Dejana Lovrena a Domagoje Viddy byla nekompromisní. V posledních vteřinách zápasu ještě jeden z španělských pokusů skončil na břevnu, což definitivně potvrdilo, že dnes nebude pro Španěly vítězství.

Po závěrečném hvizdu to vypuklo. Chorvatský tým se radoval z vítězství, které ještě několik hodin po zápase znělo jako neuvěřitelný úspěch. Pro hráče v dresy Chorvatsko to byl triumf, který si budou pamatovat celý život. Pro Španělsko to byl šok, který znamenal jejich vyřazení z turnaje.

Důsledky pro Chorvatsko: Co znamenal tento zápas?

Tento zápas byl pro Chorvatsko nejen historickým vítězstvím, ale i symbolem jejich fotbalového ducha. Ukázali, že i v těžkých chvílích, kdy to vypadá, že už nemohou vyhrát, dokážou najít v sobě sílu a odhodlání zvrátit výsledek. Pro hráče, kteří měli na sobě dresy Chorvatsko, to byl neuvěřitelný příběh o vytrvalosti, týmové práci a víře, že nikdy není nic ztraceno, dokud poslední hvizd nezazní.

Vítězství nad Španělskem v prodloužení se stalo nejen sportovním triumfem, ale i důkazem, že i po těžkých okamžicích se může zjevit naděje. Chorvatsko si tímto způsobem vybojovalo místo v historii evropských šampionátů, kde bude tento zápas navždy připomínán jako jedno z nejdramatičtějších a nejnáročnějších utkání všech dob.

5. Důsledky pro obě reprezentace: Co tento zápas znamenal

Zápas mezi Chorvatskem a Španělskem na EURO 2020 měl dalekosáhlé důsledky pro obě reprezentace, které se po dramatickém vyřazení v prodloužení setkaly s různými osudy. Tento historický zápas neovlivnil pouze samotné turnajové ambice, ale měl také dlouhodobý dopad na směřování obou týmů v dalších letech.

Chorvatsko: Posílení sebevědomí a nová fotbalová éra

Pro Chorvatsko byl tento zápas neuvěřitelným vítězstvím nejen z hlediska postupu do další fáze, ale i jako potvrzení jejich odhodlání a schopnosti zvládat zápasy na nejvyšší úrovni. Tento obrat proti Španělsku, který byl plný emocí a nezapomenutelných momentů, přinesl chorvatskému fotbalu velkou dávku sebevědomí.

Vítězství v tak dramatickém zápase, kdy Chorvati museli čelit nejen vysoce kvalitnímu soupeři, ale i momentům napětí, jako bylo zrušení španělského gólu po VAR, ukázalo sílu chorvatské týmové mentality. Pro hráče jako Luka Modrić, Ivan Perišić, Dejan Lovren nebo Andrej Kramarić to byl zápas, který ukázal, že i po několika letech na vrcholu světového fotbalu, jakým byl stříbrný úspěch na MS 2018, má Chorvatsko stále co nabídnout. Tým měl ve své sestavě zkušené hráče, ale i mladé talenty, kteří ukázali, že mohou tvořit základ pro nový, ambiciózní tým.

Tento zápas tak posílil v Chorvatsku víru v mladé hráče, kteří mohli v budoucnu být pilířem národního týmu. Prodloužení a dramatické výhry přinesly nejen radost fanouškům, ale i přirozený přechod mezi generacemi. Chorvatsko se tímto vítězstvím připravilo na nadcházející kvalifikační cykly a i na další velké turnaje, jako je Mistrovství světa 2022, kde měli další šanci zapsat se do historie.

Španělsko: Růst frustrace a hledání nové rovnováhy

Zatímco pro Chorvatsko byl tento zápas krokem vpřed, pro Španělsko to byla tvrdá porážka, která otevřela řadu otázek o směřování národního týmu. Tým Luise Enriqueho, který byl považován za jednoho z hlavních favoritů na EURO 2020, se i přes vynikající momenty v základní skupině (např. drtivou výhru 5:0 nad Slovenskem) nedokázal vypořádat s tlakem vyřazovací fáze.

Zápas proti Chorvatsku ukázal slabiny v španělské obraně, která byla často vystavena tlaku, a také problémy s konečnou fází útoku, kde tým měl problémy přetavit své šance ve skutečné góly. Álvaro Morata, jehož jméno bylo po celém turnaji často skloňováno kvůli kritice za nevyužívání šancí, procházel těžkým obdobím a ztrácel sebevědomí. Španělé se také potýkali s nedostatečnou stabilitou na defenzivních pozicích, což vedlo k častým ztrátám míče a slabé obranné reakci na rychlé protiútoky.

Porážka s Chorvatskem a následné vyřazení ve vyřazovací fázi znamenalo, že španělská fotbalová federace musela začít přehodnocovat svůj přístup. Luis Enrique čelil otázkám ohledně týmové chemie, strategie a role některých hráčů. Ačkoliv jeho tým hrál atraktivní fotbal, neměl potřebnou efektivitu ve vyřazovacích zápasech, což vedlo k neúspěchu v klíčových chvílích.

Pro Španěly to bylo zklamání, které však zároveň otevřelo prostor pro budoucí změny. Zatímco generace, která přinesla tituly z EURO 2008, 2012 a Mistrovství světa 2010, byla už pomalu na ústupu, mladí hráči jako Pedri, Ferran Torres a Ansu Fati ukázali, že mají potenciál stát se základem nové éry španělského fotbalu. Pro Španělsko to znamenalo přechodnou fázi, kdy tým musel rychle reagovat na nové výzvy a přizpůsobit se rychlému vývoji fotbalového světa.

Dlouhodobé důsledky: Vzestup Chorvatska, výzvy pro Španělsko

Pro Chorvatsko znamenalo toto vítězství nejenom pokračování v turnaji, ale i posílení jeho postavení mezi evropskými fotbalovými velmocemi. Tento zápas se stal součástí jejich historického odkazu a zůstal silně zapsán v paměti jejich fanoušků. Zápas s Španělskem ukázal světu, že i menší národy mohou triumfovat nad giganty, pokud mají týmovou sílu, víru a vůli.

Pro Španělsko to byl zklamání, které ale poskytlo cenné lekce o nutnosti reformy a adaptace na nové výzvy. Španělský fotbal, který dominoval v minulých desetiletích, si nyní musel přiznat, že musí nalézt nový směr, aby mohl zůstat konkurenceschopný na mezinárodní scéně.

Obě reprezentace si tedy z tohoto zápasu odnesly cenné zkušenosti. Chorvatsko odváželo domů pocit vítězství a nového začátku, zatímco Španělsko se muselo soustředit na hledání rovnováhy a opětovné nastartování své generace, která by mohla v budoucnu znovu zaútočit na evropské a světové trofeje.

6. Závěr: Nezapomenutelný zápas, který se stal legendou

Zápas mezi Chorvatskem a Španělskem na EURO 2020 se stal okamžikem, který zůstane navždy zapsán v historii evropských fotbalových šampionátů. Tento dramatický souboj, který skončil výhrou Chorvatska 5:3 po prodloužení, není jen příkladem nezapomenutelné fotbalové show, ale i důkazem o síle sportovního ducha, odhodlání a týmového výkonu. Pro oba týmy to byl zápas, který definoval jejich cestu turnajem, ale zároveň ukázal, jak nevyzpytatelné a krásné může být fotbalové umění.

Chorvatsko: Příběh hrdinů

Pro Chorvatsko tento zápas nebyl jen o postupu do čtvrtfinále. Byl to okamžik, kdy se ukázalo, že i menší národy mají svůj nezastupitelný prostor v evropském fotbale. Tým pod vedením Zlatka Daliće dokázal i v nejtěžších chvílích najít sílu na otočení zápasu a zaslouženě si vybojoval své místo mezi nejlepšími týmy na turnaji. Tato výhra, podpořená brilantními výkony Luky Modriće, Ivana Perišiće a dalších, byla potvrzením jejich pozice na evropské fotbalové mapě.

Pokud pro Španělsko tento zápas znamenal vyřazení, pro Chorvatsko to byl další krok k fotbalovým výšinám. Kroati, kteří stále nesli v srdci vzpomínky na svůj fantastický běh na Mistrovství světa 2018, nyní ukázali, že stále mají co nabídnout. Tento zápas jim dal nejen nový impuls pro nadcházející zápasy, ale i důvěru v jejich schopnosti, která se bude přenášet do dalších let. Pro všechny hráče, kteří v dresy Chorvatsko podali v tomto utkání neuvěřitelné výkony, se zápas stal legendární etapou jejich kariér.

Španělsko: Odstranění pochybností a výzvy do budoucna

Naopak pro Španělsko tento zápas otevřel nové výzvy a otázky o směřování týmu. Po sérii úspěchů na předchozích evropských šampionátech a Mistrovství světa přišla bolestná realita, že i tým s takovou tradicí musí neustále hledat nové cesty a mladé talenty, kteří budou moci nést španělskou vlajku dál. Luis Enrique a jeho svěřenci si museli uvědomit, že fotbalový svět se vyvíjí, a i oni musí být připraveni se přizpůsobit.

Tento zápas ukázal, že i přes nádherný herní styl a technickou brilanci, kterou Španělsko předvádí, jsou potřebné i další aspekty, jako například efektivita v obraně a schopnost rozhodnout zápas v klíčových momentech. Pro španělský fotbal to byla cenná lekce, která přispěla k reálné úvaze o potřebných změnách pro budoucnost.

Zápas, který zůstane v srdcích fanoušků

Bez ohledu na to, jaký tým nakonec vyhrál, tento zápas byl pro všechny fanoušky nezapomenutelným zážitkem. EURO 2020 nám opět připomnělo, proč milujeme fotbal – pro jeho nevyzpytatelnost, krásu, ale i pro drtivou intenzitu, kterou každý zápas přináší. Chorvatsko a Španělsko nám ukázali, že v těchto velkých turnajích nikdy není nic ztraceno, a že každý tým má šanci zapsat se do historie, pokud se nevzdá.

Pro chorvatské fanoušky, kteří podporovali svůj tým od prvního do posledního hvizdu, to byl moment, na který nikdy nezapomenou. Stejně jako pro ty španělské, kteří naopak prožívali zklamání. Tento zápas přinesl nejen fotbalovou krásu, ale i obrovské emoce, které navždy zůstanou součástí příběhu obou národních týmů.

Odkaz pro budoucnost

Pro Chorvatsko byl tento zápas potvrzením, že jejich fotbalový příběh je daleko od konce. Je to národ, který na mezinárodní scéně stále patří mezi nejnebezpečnější soupeře. Tento zápas se stane součástí legendy, která bude předávána z generace na generaci. Chorvatský fotbal se díky těmto okamžikům nejen posunul na vyšší úroveň, ale dokázal, že v těžkých chvílích dokáže přijít s odpovědí.

Pro Španělsko tento zápas otevřel nové kapitoly, které přinesou výzvy pro generaci nových hráčů, kteří budou muset najít způsob, jak opět vrátit španělský fotbal na vrchol. I když se tento konkrétní zápas pro Španělsko neskončil podle očekávání, jeho dopad na vývoj týmu bude zásadní.

Kroati si tak v tomto utkání došli pro jeden z největších okamžiků své fotbalové historie, zatímco Španělé si vzali cenné ponaučení pro nadcházející roky. Tento zápas tak opravdu žije dál v srdcích všech, kteří ho viděli – nezapomenutelný, neuvěřitelný a historický.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *